חדרי קירור  - טופקור קירור והנדסה 

חדרי קירור והקפאה תעשייתיים 

חדר קירור תעשייתי | ייעוץ ותכנון חינם

חדרי קירור

כל מפעל מזון צריך שיהיו לו חדרי קירור  וזאת כדי לשמור על המזון כחוק וגם כדי לשמר אותו לאורך זמן. כל בעל אטליז המחזיק סוגי בשר שונים חייב בחדרי קירור וזאת כדי לשמור על טריות הבשר. בחדרי הקירור הטמפרטורה מכוונת לסוג הסחורה המאוכסנת בהם. במשחטות לעופות ולבקר יש חדרי קירור כדי לשמר את הבשר שזה עתה נשחט ועוד לא יצא לשוק. גם המשאיות המובילות את הבשר לאטליזים הן כעין חדרי קירור. לאחרונה פורסם בעיתונות שפקחי משרד החקלאות בשיתוף עם משרד הבריאות עצרו משאיות ללא קירור שהובילו בשרים לשוק. בשר טרי חייב להיות בקירור עד להגעתו לסיר הבישול.

מחירי חדרי קירור חדשים גבוהים ולכן יש ללקוחות אפשרות חיפוש באתר יד/2 חדרי קירור משומשים. ההבדל בעלות יכול להיות גדול ומשמעותי. החיסרון בקנייה באתר זה היא שאין על חדרי קירור אלו אחריות או ביטוח.

 

מה עוד מוחזק בחדרי קירור חוץ מבשר?

·         לא רק בשר מוחזק בחדרי קירור. גם גבינות ומוצרי חלב למיניהם צריכים להיות בחדרי קירור וזאת כדי למנוע קלקול.  דגים חייבים להיות בקירור. מרגע הוצאת הדג מחדר הקירור ועד הגעתו לסיר הבישול צריך להחזיקו במקרר כדי לשמור על תוקף המדף שלהם.

·         כל התוצרת החקלאית הממתינה להגיע לשווקים בארץ ובחוץ לארץ מוחזקת בחדרי קירור כולל פרחים שמוטסים לבורסת הפרחים בגרמניה ובהולנד. אורך החיים של התוצרת החקלאית, במיוחד פירות כמו תות שדה, ופרחים תלויה באחזקה נכונה של הסחורה. החזקת פרחים מחוץ לחדר קירור תקצר את אורך החיים של הפרח.

 

איך מתחזקים את חדרי הקירור בצורה נאותה?

חדרי הקירור בחנויות המזון נבדקים על ידי פקחי משרד החקלאות והכלכלה מדי פעם ופרסומים רבים מגיעים לקהל הלקוחות בדבר אי תקינות המקררים. כל יצרני חדרי קירור בארץ ובחו"ל מעניקים ללקוחות שלהם אחריות עליהם. כל חברה עם תקופת האחריות שלה. כל תקלה בחדרי הקירור לאורך תקופת האחריות חלה על היצרן לאחר שנות האחריות הלקוח צריך לדאוג לביטוח פרטי או להמשיך בחברה את הביטוח וזאת כדי להבטיח שבעת תיקון חלק מחלקי חדר הקירור העלות תהיה על חברת הביטוח. כמו שלמכונית יש את המכונאי שלה כך צריך שיהיה לחדרי הקירור טכנאי מוסמך שיתחזק ויתקן אותם. ראה גם:

 

בניית חדרי קירור והקפאה 

השכרת חדרי קירור

053-9370058